Paypal ile Ödeme Yapmak

Yasal zorunlulukları sağlayamadıkları için Türkiye’de PayPal’ın kullanımı yasaklandı. Bu nedenle, resmi olarak Türkiye’de veya Türkiye dışında PayPal ile ödeme yaparak online alışveriş olanağınız bulunmamakta. Ancak bir şekilde hala Paypal’ı kullanarak ödeme yapabilmek mümkün. Bu durumu tamamen şans eseri öğrenmiş oldum şöyle ki, alışveriş yapacağım site sadece paypal ile ödeme kabul ediyordu. Ben de başka alternatifim olmadığı için ödeme yapmayı denemek istedim. Belki hesap açmadan PayPal’ı kullanarak kredi kartı ile ödeyebilirim diye düşünmüştüm. PayPal ödeme sayfasında 2 seçenek vardı: mevcut hesabı kullanarak ödemek ve yeni hesap açarak ödemek. Önce mevcut hesabı kullanayım dedim ve tahmin ettiğim gibi ödeme işlemi başarısız oldu. Bunun üzerine yeni hesap açma seçeneğini seçtim. Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerini giriş yeri vardı. Oraya kredi kartı bilgilerimi girdim ülke seçme yerine sıra geldi. Orasını doldurmak zorunlu. Baktığım da Türkiye listede yok. Ben de Türkmenistan’ı seçtim. İsminde Türk var ya 🙂 Sonra zorunlu telefon bilgisi için Türkmenistan telefon numaralarını araştırdım internetten. Girdim birini. Diğer zorunlu hesap bilgilerini doldurdum. Ödeme yapa tıklarken çok umutlu değildim ama sürpriz! Ödemeyi kabul etti. Diğer sayfada hesap için şifre girdim kaydete tıkladığımda hem yeni bir PayPal hesabı oluşturmuş oldum hem de ödemeyi yaptım. Şimdilik bu yöntem en azından ödeme yapabilmek için çok güzel bir çözüm.

Paypal ile Ödeme Yapmak” için 2 yorum

  1. Slm peki ürünün sorunsuz bir şekilde sana ulaştı mı ? Diğer alışverişlerde de aynı yönetemi mi denediğinde hiç bir sorunla karşılaştın mı?

    1. Hiç bir sorunla karşılaşmadım fakat ebay ve paypal güvenlik önlemlerini biraz daha arttırmış. En son denediğimde bu yöntem ile alışveriş yapamamıştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir