İçeriğe geç

Paypal ile Ödeme Yapmak

Bu yazıyı dikkatlice okuduğunuzda PayPal ile ödeme kabul eden internet sitelerinde paypal kullanarak nasıl ödeme yapılır öğrenmiş olacaksınız. ( güncel yöntem) Öncelikle ihtiyacınız olanlar: daha önce paypalda kullanmadığınız bir kredi kartı ve vpn bağlantısı. Yapılması gerekenler: vpn bağlantınızı açın. (Bu iş için opera tarayıcısı kullanabilirsiniz.) Siteye girin. PayPal ile ödeme bağlantısına tıklayın. Yeni hesap açmalısınız. Eskisi yasaklı çünkü. Ben ülkeyi Türkmenistan veya Kıbrıs seçiyorum. İstenilen telefon numarasını ve bilgileri kafadan atabilirsiniz. Hem yeni hesap açıldı hem de ödemeyi yapmış oldunuz. İşlemler bu kadar. Bundan sonraki ödemelerinizi yine vpn bağlantısını açarak bu açtığınız hesabınızı kullanarak yapabilirsiniz.

Yazının eski hali: Yasal zorunlulukları sağlayamadıkları için Türkiye’de PayPal’ın kullanımı yasaklandı. Bu nedenle, resmi olarak Türkiye’de veya Türkiye dışında PayPal ile ödeme yaparak online alışveriş olanağınız bulunmamakta. Ancak bir şekilde hala Paypal’ı kullanarak ödeme yapabilmek mümkün. Bu durumu tamamen şans eseri öğrenmiş oldum şöyle ki, alışveriş yapacağım site sadece paypal ile ödeme kabul ediyordu. Ben de başka alternatifim olmadığı için ödeme yapmayı denemek istedim. Belki hesap açmadan PayPal’ı kullanarak kredi kartı ile ödeyebilirim diye düşünmüştüm. PayPal ödeme sayfasında 2 seçenek vardı: mevcut hesabı kullanarak ödemek ve yeni hesap açarak ödemek. Önce vpn bağlantınızı açın. mevcut hesabı kullanayım dedim ve tahmin ettiğim gibi ödeme işlemi başarısız oldu. Bunun üzerine yeni hesap açma seçeneğini seçtim. Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerini giriş yeri vardı. Oraya kredi kartı bilgilerimi girdim ülke seçme yerine sıra geldi. Orasını doldurmak zorunlu. Baktığım da Türkiye listede yok. Ben de Türkmenistan’ı seçtim. İsminde Türk var ya 🙂 Sonra zorunlu telefon bilgisi için Türkmenistan telefon numaralarını araştırdım internetten. Girdim birini. Diğer zorunlu hesap bilgilerini doldurdum. Ödeme yapa tıklarken çok umutlu değildim ama sürpriz! Ödemeyi kabul etti. Diğer sayfada hesap için şifre girdim kaydete tıkladığımda hem yeni bir PayPal hesabı oluşturmuş oldum hem de ödemeyi yaptım. Şimdilik bu yöntem en azından ödeme yapabilmek için çok güzel bir çözüm.

2019 için düzenleme: Hala çalışıyor biraz telefon doğrulama sorunu çıkarıyor evet ama çalışan yöntem deneyin.

“Paypal ile Ödeme Yapmak” hakkında 3 yorum

  1. Slm peki ürünün sorunsuz bir şekilde sana ulaştı mı ? Diğer alışverişlerde de aynı yönetemi mi denediğinde hiç bir sorunla karşılaştın mı?

    1. Hiç bir sorunla karşılaşmadım fakat ebay ve paypal güvenlik önlemlerini biraz daha arttırmış. En son denediğimde bu yöntem ile alışveriş yapamamıştım.

  2. Geri bildirim: PayPal’ı Türkiye’de Kullanmak – Orhan Sezer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı