İçeriğe geç

Türk Telekom Veri İşleme İzni Kaldırma

Guven saglamak icin bir taktik

Guven saglamak icin bir taktik

Bugün bir cep telefonu hattından Türk Telekomdan arıyoruz size uygun bir teklifimiz var diye arandım. İstemiyorum dememe rağmen arayan kişi saniyeler içinde tarifem, yüklemelerim, kalan kullanımlarım hakkında doğru bilgiler vererek gerçek olamayacak tekliflerde bulunmaya başladı. Kapatacağımı söylediğimde telefonuma yandaki mesajı attılar. Operatorlerin kisisel verileri 3. kisilere sattiklari bilinen bir gercek. Ancak bu kadar cok bilginin verilmesi ve bu 3. kisilerin genellikle dolandirici oldugu gercegine karsi yapilacak tek bir sey kaliyor. Paylasin izinlerini kaldirmak. Turk Telekomun bazi hediye uygulamalari bu izinleri vermenizi zorunlu kilsa da cozumu var. Paylasim iznini acip kapatmak.

Telefon gorusmesine donelim. Bir kaç kez daha istemediğimi söyledim ama susmadıkları ve dinlemeden konustuklari için telefonu yüzlerine kapatmak zorunda kaldim. Bu kişiler benim kisisel bilgilerimi nasıl biliyor? Iste orun veri işleme izninin açık olması. Hemen Turk Telekomun uygulamasina girdim ve paylasim izinleri sekmesinde ortak hizmet izni aktif olarak gorunuyordu.

Paylasim izinleri aktif. Iste sorunumuz.

Paylasim izinleri aktif. Iste sorunumuz.

Bu sorunu cozmek icin paylasim iznini kapatmamaiz gerekiyor. Türk Telekom veri işleme iznini kapatmak için yapılması gereken 8070’e IPTAL yazarak SMS göndermek. Acmaniz gerektiginda acin ve onun haricinde her zaman kapali kalsin.

“Türk Telekom Veri İşleme İzni Kaldırma” hakkında 3 yorum

  1. Her hafta sil supur icin paylasim izni verip cikan odul sonrasi paylasin iznini kapatiyorum. Turk Telekom genellikle konusma hediyesi veriyor bakin buraya yaziyorum internet hediyesi verirseniz kapatmayacagim yetkililer kulak verin

  2. Allah razı olsun, her gün yok evinizde internet var mı yok su arıtma cihazı diyerek otomatik olarak 0850 numaralarından aranıyordum kurtuldum şimdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı