İçeriğe geç

Modanisa ve Bitmek Bilmeyen Tedarik Süreci

Bu sayfada modanisa (modanisa.com) sitesinde yaptığım alışveriş ve müşteri hizmetleri sürecinin detaylarını paylaşacağım. Böylelikle alışveriş yaptığınızda ne ile karşılaşabileceğinizi görmenizi istiyorum. Başlıyoruz 🙂

Her şey 15 Nisan 2019 tarihinde modanisa sitesinden alışveriş yapmam (hediye) ile başladı. Satın aldığım ürünün tahmini teslimat zamanı 17-24 Nisan arasında olduğu için rahattım. O tarihlere kadar ürün teslim edilecek ben de 26 Nisan’da sahibine verecektim.

Bekledim bekledim aynı. Tahmini teslimat süresi neredeyse bitmişti ama hala kargolanmamıştı. Hala tedarik sürecinde yazıyordu. 23 Nisan tarihinde destek e-posta adreslerine (destek@modanisa.com) hem bu durumu hem de adres değişikliği yapmamın mümkün olup olmadığını sordum. Bir kaç saat sonra gelen (gayet hızlı) cevapta sadece satın aldığım ürünün tedarik ürün olmasından dolayı ortalama 7-10 iş günü içerisinde kargoya verileceğini belirtmişlerdi. Bu mesajlarından sonra dikkatlerinden kaçtığını düşünerek aynı e-posta adreslerine adres değişikliği talebimi tekrar ilettim. Maalesef bu postama hiç dönüş yapmadılar. Ben de belki tatil günü o kadar çalıştıklarını düşünerek 10 iş günü sürecini beklemeye başladım.

10. iş günü 26 Nisan (bugün) sabah saatlerinde bir e-posta daha gönderdim aynı durum ve taleple ama yine dönüş olmayınca 08503336472 nolu telefonlarından kısa sürede müşteri hizmetleri görevlisine ulaştım. Konuştuğum görevliye yaşadığım sorunu ve bilgilendirilme talebimi belirttim. Verilen cevap, tedarikçi firmadan ürünü tedarik edemedikleri ve bu sorunumla ilgili bir kayıt oluşturacağıydı. Kendilerine acele olarak cevap beklediğimi ilettim.

Hala bekliyorum. Bu saate kadar (26 Nisan Cuma akşamı) dönüş yapmadılar. Ancak uygulamaya baktığımda siparişimi siparişiniz hazırlanıyor durumuna getirdiklerini gördüm. Bu aşamadayız.

Güncelleme 1: 27 Nisan Cumartesi e-posta adresime fatura gönderilmiş. Uygulamaya girdiğimde sipariş durumu siparişiniz kargolandı olarak görünüyor. Ulaştığında da tam tarihi yazarım.

Güncelleme 2: Sabah fatura gönderilmişti öğlenleyin de kargo teslim edildi. Sonuç olarak 15 Nisan’da satın aldım 27 Nisan’da teslim edildi. Takdiri size bırakıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı