İçeriğe geç

Köpek Kovucu Cihaz Denedim, Harika!

Geçen yaz bir alışveriş sitesinde köpek kovucu cihaz görünce böyle bir şey mi varmış diye şaşırıp çok merak etmiştim. Sitede Dazer II marka Amerikan malı köpek kovucu satılıyordu. Yorumlara göre gayet başarılıydı. Benim gibi gezmeyi keşfetmeyi seven biriyseniz köpeklerle başınızın derde girmesi çok muhtemeldir. Hemen araştırmaya başladım. Genellikle yorumlar olumluydu. Dazer II markalı cihazın resmi açıklaması şöyle:

Cihaz ultrasonik teknolojisi kullanarak, zarar vermeyen fakat rahatsız edici ve yüksek güçte ses çıkartır. Bu ses insanlar tarafından duyulamaz fakat hayvanlar tarafından duyulur. 7 metreye kadar ulaşan, sadece köpekler tarafından duyulan 27000hz. yüksek frekans sesiyle köpekleri yaralamadan sizden uzaklaştırır. Kedi, kurt, tilki, çakal, sansar gibi ultrasonik dalga frekansını algılayan tüm hayvanlarda etkili olacaktır. Dağcılar, avcılar, köpek sahipleri ve saldırgan köpeklerden korunmak isteyen herkes bu ürünü rahatlıkla kullanabilir.

Küçük bir cihazın bu özellikleri ve kullanan kişilerin yorumları beni ikna etti. Yalnız bir sorun vardı. Fiyatının çok artması. 🙂 250 liraya satılması beni daha ucuz alternatifleri araştırmaya yöneltti ve 27 liraya Keko markalı Çin malı bir köpek koyucuyu almaya karar verdim 😀 Gittigidiyor sitesi üzerinden aldım uzun süre deneyemedim çünkü suçsuz sokak köpeklerinin üzerinde denemek istemedim. Sonunda deneme fırsatım oldu. Doğa yürüyüşü sırasında köy içinden geçerken ve köye yakın yerlerdeki saldırgan köpeklerin çoğu üzerinde işe yaradı. Yaşlı veya sağır köpekler bu sesi duyamadıkları için üzerlerinde işe yaramıyor ama zaten bu tür köpekler çok saldırgan olmaz. Tavsiye ederim. Artık köpekler tedirgin siz rahatsınız diyebiliriz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı