İçeriğe geç

İstanbul’daki Uyanık Şöförler!

İstanbul’un belki de en büyük sorunu uyanık olduğunu düşünen en hafif tabirle saygısız şöförleri. Mesela kavşak noktalarında polis yoksa çıkışın son metrelerine kadar düz devam edecekmiş gibi kendi şeridini kullanır, fırsatını bulduğunda sağa kırarak bazen sizin olduğunuz dönüş şeridine geçer bazen de geçemeyip yolu tıkar. Daha açık anlatabilmek için hiç üşenmedim Google Maps ve Line Camera uygulamasını kullanarak soldaki şu resim üzerinde göstermeye çalıştım.

Resmin hikayesi şöyle: Görevden dönüyoruz tam da trafiğin yoğunlaştığı saatler… Google Maps uygulamasına güvenerek Boğaziçi köprüsünü kullanmaya karar verdik. Kağıthane’nin tepelerinden geçip Zincirlikuyu mezarlığı civarlarından (Navigasyon plaza yapıldığı için yok olan sokaktan bulvara çıkarmaya çalışsa da geri dönüp alt sokağı kullanarak çıkabildik.) Barbaros Bulvarına çıktık.

Varış noktamıza köprü trafiği dahil 40 dakika kaldığı için seviniyoruz ama maalesef trafikte en az bir o kadar daha kalmak zorunda kaldık. Öncelikle şunu anlamak istemiyorum. Google Maps o yolun trafiğini algılayamıyor. Yolu 3 yöne gidecek araçlar kullanıyor. O yüzden bazı şeritler hızlı bazıları yavaş. Yani aynı yol üzerinde yeşil turuncu ve koyu kırmızı araç yoğunluğu mevcut. Koyu kırmızı şeritte biz varız. Köprü yoluna döneceğiz. kurallara uygun bir şekilde şeridimizde gidiyoruz. Aslında gidemiyoruz çünkü hem soldan hem sağdan önümüze geçiyorlar. İşte İstanbul trafiğinin sebebi 🙂

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı