İçeriğe geç

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bu yıl 30 Ağustos tatili hafta sonu ile birleşince Bozcaada’ya gidelim dedik. Geçen sene de yine bu zamanlar adadaydık. Bozcaada’da gün batımı yazısı burada. Geçen seneye kendi arabamızla gitmiştik bu sene otobüsle gittik. Bu yazımda farkları ve genel olarak adaya nasıl ulaşırsınız bu konuyu anlatacagim.

Kendi aracınızla nasıl gidilir?

Öncelikle kendi aracınızla adaya ulaşabilirsiniz. Adaya ulaşım GESTAŞ arabalı vapuru ile sağlanıyor. Gitmeden önce kesinlikle online rezervasyon yaptırmalısınız. 30 Ağustos günü rezervasyonu olmayıp 4 saat feribot kuyruğunda bekleyenler oldu. Geçen sene de böyleydi. Rezervasyon yaptırıp gittiğimiz için yolun solundan sağ taraftaki kuyruktakilerin kıskanç bakışları altında feribota gittik. Rezervasyonunuz varsa kuyruğa girmeden yolun sol şeridini kullanacaksınız. Feribot ücreti bu sene otomobil için 115₺ olmuş. Başka firmadan sefer olmadığı için gidiş dönüş olarak ödeniyor. Yolcu için ücret alınmıyor. Adada ücretsiz otoparklar var.

Otobüsle Nasıl Gidilir?

Otobüsle Kamil Koç Pamukkale Metro ve Truva seyahat geyikli otogara kadar getiriyor. Otogarda indikten sonra otogar yazıhanesindeki görevliye veya oradaki herhangi bir firma görevlisine iskeleye giden minibüslere nereden bineceğinizi sorabilirsiniz. İskeleye gidecek çok yolcu olunca zaten direkt onlar minibüslerle iletişime geçiyor. Otogarın içine minibüs gelip götürüyor kişi başı 4₺ İskeleden geçişte yaya yolcu ücreti ödeniyor. 11₺ gidiş dönüş ücreti. Bu arada geyikli otogara otobüs biletleri tükendiyse hem Ezine hem Çanakkale otogarından geyikli seyahat minibüsleri ile geyikli iskelesine gidebilirsiniz.

Aklıma gelenler bu kadar sorunuz olursa yazin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı