İçeriğe geç

Beylerbeyi Vapur İskelesi için ricamız

Şehir Hatları vapurlarının Beylerbeyi İskelesi’nden sabah saatlerinde çok az sayıda kalkması nedeniyle o bölgeden karşıya geçmek isteyen vatandaşlar zor durumda kalıyor. Daha önce bu durumun yetkililere bildirilmesi için imza da toplanmış ama hiçbir sonuç alınamamış. Ben de ek sefer konulmasını isteyen bir İstanbullu olarak bu yazıyı yazmaya karar verdim. Belki bir faydası olur.
Beylerbeyi Vapur İskelesi’ni kullanarak karşıya geçmek isteyen vatandaşlar için sabah 07:15 ve 07:50 saatleri arasında vapur seferi yok. Bu nedenle o saatte vapur kullanabilecek vatandaşlar özel araçları ya da toplu taşıma araçlarına binerek karşıya geçmeye çalışıyor. Bu durumun sonuçları şöyle:
-harita-
Haritada görüldüğü üzere Boğaz köprüsü ve Üsküdar trafiği çok sıkışık. Metrobüs ve Üsküdar tarafına giden otobüsler (Marmaray kullanacaklar için) çok kalabalık. Boğaz Köprüsü metrobüs durağı çok kalabalık. İnsani olmayan koşullarda sıkışık ve kalabalık.
07:00 – 08:00 saatleri arasına konulacak her ek sefer yukarıdaki sonuçları bir nebze de olsa iyileştirecektir. Çengelköy İskelesi’nden 07:35′te kalkan vapurun Beylerbeyine uğraması da bir çözüm olabilir ama en iyi seçenek 07:30 -07:40 arasına yeni bir vapur konulması olabilir.
İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Şehir Hatları yetkililerinden ricamız lütfen ek vapur seferleri konulsun.
Destek vermek isteyenler aşağıdaki change.org bağlantısından kampanyaya katılabilir.
https://www.change.org/p/info-sehirhatlari-com-tr-beylerbeyi-vapur-iskelesi-ne-sabahlar%C4%B1-ek-sefer-konulsun

Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı