iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf ve Video Aktarma

Bu yazı güncel windows 10 bilgisayar ve ios yüklü bir iphone (icloud fotoğraflar kapalı) ile denenerek yazılmıştır. Dikkatlice okuyup resimleri incelediğinizde fotoğraf ve video aktarımını gerçekleştirebilirsiniz. iPhone’unuzu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayıp Windows Fotoğraflar uygulamasını kullanarak fotoğraf ve videolarınızı bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

    1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bir USB kablosu ile bağlayın.
    2. iPhone’unuzda Bu Bilgisayara Güvenilsin mi?/Bu aygıtın fotoğraflara ve videolara erişmesine izin verilsin mi? sorusuyla karşılaşabilirsiniz. Devam etmek için Güven’e veya İzin Ver’e dokunun.
    3. Bilgisayarınızda, Fotoğraflar uygulamasını açmak için Başlat düğmesini ve ardından Fotoğraflar’ı seçin.
    4. İçe aktar > USB cihazından’ı seçip yönergeleri izleyin. İçeri aktarmak istediğiniz öğeleri ve bunların kaydedileceği yeri seçebilirsiniz. Algılama ve aktarım için birkaç dakika bekleyin.

Not: iCloud Fotoğrafları açıksa fotoğraflarınızı PC’ye aktarmadan önce orijinal ve tam çözünürlükteki fotoğrafları iPhone’unuza indirmeniz gereklidir. iOS cihazınızda iCloud etkinse fotoğraflarınızı veya videolarınızı indiremezsiniz. Görüntüleriniz iCloud’da bulunur ancak cihazınızda yoktur. Bu fotoğraf veya videoları açmak ya da bilgisayarınıza aktarmak istiyorsanız bu işlemi iCloud masaüstü uygulamasıyla yapabilirsiniz.

Güncelleme Yapmak Kötüdür

Apple ve Microsoft gibi teknoloji şirketleri artık ürünlerinde güncellemeleri zorunlu tutuyor (neredeyse). Devamlı satışlarını arttırmak isteyen şirketler zaten sattıkları ürünler için neden masraf etsinler ki. Aldığınız gibi kalsın son ana kadar bilgisayarınızı ve telefonunuzu güncellemeyin.

Windows 10 Güncellemeleri Kapatmak

Windows 10′da güncellemeleri devre dışı bırakmak eskisi kadar kolay değil. Aşağıdaki yolu izleyerek güncellemeleri devre dışı bırakabiliriz.
Windows+R tuş kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açalım.
Services.msc yazıp entera basın. Hizmetler penceresi açılacak.
Windows Update servisini bulup çift tıklayalım.
Hizmet durumunu durdur yapıp başlangıç türünü Devre Dışı yapalım.
Kurtarma menüsünden Birinci hata, İkinci hata ayarlarını eylem yürütme yapalım.
Tamam diyerek Windows 10′da güncellemeleri kapatmış oluruz.