Etiket: Kredi Karti (page 1 of 1)

Kredi Kartı Aidatını İade Almak

Bildiginiz gibi bankalara karsi internet ve telefon bankaciligi uzerinden sonuc almak cok mumkun degil. O yuzden bu yollari kullanmak genelde zaman kaybi oluyor. Talebinizi yazili olarak yapmalisiniz. Yazidaki yontemi kullanarak hiç bir taahhüt vermeden hesabinizdan kesilen kredi kartı aidatını iade alabilirsiniz. E-devlet kapisi https://www.turkiye.gov.tr/ üzerinden bireysel hakem heyetine başvurun ve 1 ay içerisinde kesilen aidat kesin olarak geri alın.

Kredi karti aidatini iade almak icin yapmanız gerekenler:

Önce ilgili bankaya aidat iadesini talep ediyorum diyerek bir e-posta göndermelisiniz. 1 veya 2 güne gelecek cevap aidat iadesini yapamıyoruz benzeri olacaktır. Gelen e-postanın ekran görüntüsünü ve hesap ekstresinde yıllık aidatın kesildiğini gösteren ekran görüntüsünü e-devlet üzerinden türkiye bankalar birliği menüsünde yer alan bireysel hakem heyeti başvuru sayfasından başvuru yaparken yüklüyorsunuz, sonrasında işlem dikkate alınıyor. Süreçleri takip etmeye başlıyorsunuz. En geç 1 ay içerisinde süreç tamamlanıyor ve aidat iadesi yapılıyor.

Paypal ile Ödeme Yapmak

Bu yazıyı dikkatlice okuduğunuzda PayPal ile ödeme kabul eden internet sitelerinde paypal kullanarak nasıl ödeme yapılır öğrenmiş olacaksınız. ( güncel yöntem) Öncelikle ihtiyacınız olanlar: daha önce paypalda kullanmadığınız bir kredi kartı ve vpn bağlantısı. Yapılması gerekenler: vpn bağlantınızı açın. (Bu iş için opera tarayıcısı kullanabilirsiniz.) Siteye girin. PayPal ile ödeme bağlantısına tıklayın. Yeni hesap açmalısınız. Eskisi yasaklı çünkü. Ben ülkeyi Türkmenistan veya Kıbrıs seçiyorum. İstenilen telefon numarasını ve bilgileri kafadan atabilirsiniz. Hem yeni hesap açıldı hem de ödemeyi yapmış oldunuz. İşlemler bu kadar. Bundan sonraki ödemelerinizi yine vpn bağlantısını açarak bu açtığınız hesabınızı kullanarak yapabilirsiniz.

Yazının eski hali: Yasal zorunlulukları sağlayamadıkları için Türkiye’de PayPal’ın kullanımı yasaklandı. Bu nedenle, resmi olarak Türkiye’de veya Türkiye dışında PayPal ile ödeme yaparak online alışveriş olanağınız bulunmamakta. Ancak bir şekilde hala Paypal’ı kullanarak ödeme yapabilmek mümkün. Bu durumu tamamen şans eseri öğrenmiş oldum şöyle ki, alışveriş yapacağım site sadece paypal ile ödeme kabul ediyordu. Ben de başka alternatifim olmadığı için ödeme yapmayı denemek istedim. Belki hesap açmadan PayPal’ı kullanarak kredi kartı ile ödeyebilirim diye düşünmüştüm. PayPal ödeme sayfasında 2 seçenek vardı: mevcut hesabı kullanarak ödemek ve yeni hesap açarak ödemek. Önce vpn bağlantınızı açın. mevcut hesabı kullanayım dedim ve tahmin ettiğim gibi ödeme işlemi başarısız oldu. Bunun üzerine yeni hesap açma seçeneğini seçtim. Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerini giriş yeri vardı. Oraya kredi kartı bilgilerimi girdim ülke seçme yerine sıra geldi. Orasını doldurmak zorunlu. Baktığım da Türkiye listede yok. Ben de Türkmenistan’ı seçtim. İsminde Türk var ya 🙂 Sonra zorunlu telefon bilgisi için Türkmenistan telefon numaralarını araştırdım internetten. Girdim birini. Diğer zorunlu hesap bilgilerini doldurdum. Ödeme yapa tıklarken çok umutlu değildim ama sürpriz! Ödemeyi kabul etti. Diğer sayfada hesap için şifre girdim kaydete tıkladığımda hem yeni bir PayPal hesabı oluşturmuş oldum hem de ödemeyi yaptım. Şimdilik bu yöntem en azından ödeme yapabilmek için çok güzel bir çözüm.

2019 için düzenleme: Hala çalışıyor biraz telefon doğrulama sorunu çıkarıyor evet ama çalışan yöntem deneyin.