Menü Kapat

Etiket: iPhone

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf ve Video Aktarma

iosBu yazı güncel windows 10 bilgisayar ve ios yüklü bir iphone (icloud fotoğraflar kapalı) ile denenerek yazılmıştır. Dikkatlice okuyup resimleri incelediğinizde fotoğraf ve video aktarımını gerçekleştirebilirsiniz. iPhone’unuzu usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayıp Windows Fotoğraflar uygulamasını kullanarak fotoğraf ve videolarınızı bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Devam

iPhone Güncellemeyi Geri Alma

iPhone’da şöyle bir gerçek var ki eski telefonlarda yeni güncellemeler kötü çalışıyor. 2 yıllık kullanma tecrübeme göre maalesef böyle. Çok yeni bir iPhone’ununuz yoksa güncellemeyin. Yanlışlıkla güncellediyseniz aşağıdaki yöntemi kullanarak eski sürümü geri yükleyebilirsiniz.

Bu sayfadaki linkten https://ipsw.me/ telefon yada tabletinize uygun olan iOS sürümünü indirin.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp DFU moduna alın.
iTunes’te cihazınızın bilgilerinin bulunduğu ekranda Shift tuşuna basılı tutarak iPhone’a geri yükle’ye tıklayıp indirdiğimiz iOS dosyasını seçerek geri yükleye tıklayın.
Dfu modu: Açma ve ana ekran tuşlarına basılı tutun, cihazınız kapanıp ekran kararınca 5’e kadar sayıp açma tuşunu bırakın. Ekran açılmamasına rağmen iTunes telefonu algılayacak ve iTunes kurtarma modunda bir cihaz olduğu uyarısını verecektir.

Güncelleme Yapmak Kötüdür

Apple ve Microsoft gibi teknoloji şirketleri artık ürünlerinde güncellemeleri zorunlu tutuyor (neredeyse). Devamlı satışlarını arttırmak isteyen şirketler zaten sattıkları ürünler için neden masraf etsinler ki. Aldığınız gibi kalsın son ana kadar bilgisayarınızı ve telefonunuzu güncellemeyin.

© 2020 Orhan Sezer. Tüm hakları saklıdır.

Tema yapımcısı Anders Norén.