iPhone Güncellemeyi Geri Alma

iPhone’da şöyle bir gerçek var ki eski telefonlarda yeni güncellemeler kötü çalışıyor. 2 yıllık kullanma tecrübeme göre maalesef böyle. Çok yeni bir iPhone’ununuz yoksa güncellemeyin. Yanlışlıkla güncellediyseniz aşağıdaki yöntemi kullanarak eski sürümü geri yükleyebilirsiniz.

Bu sayfadaki linkten https://ipsw.me/ telefon yada tabletinize uygun olan iOS sürümünü indirin.
Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp DFU moduna alın.
iTunes’te cihazınızın bilgilerinin bulunduğu ekranda Shift tuşuna basılı tutarak iPhone’a geri yükle’ye tıklayıp indirdiğimiz iOS dosyasını seçerek geri yükleye tıklayın.
Dfu modu: Açma ve ana ekran tuşlarına basılı tutun, cihazınız kapanıp ekran kararınca 5’e kadar sayıp açma tuşunu bırakın. Ekran açılmamasına rağmen iTunes telefonu algılayacak ve iTunes kurtarma modunda bir cihaz olduğu uyarısını verecektir.

Güncelleme Yapmak Kötüdür

Apple ve Microsoft gibi teknoloji şirketleri artık ürünlerinde güncellemeleri zorunlu tutuyor (neredeyse). Devamlı satışlarını arttırmak isteyen şirketler zaten sattıkları ürünler için neden masraf etsinler ki. Aldığınız gibi kalsın son ana kadar bilgisayarınızı ve telefonunuzu güncellemeyin.

Windows 10 Güncellemeleri Kapatmak

Windows 10′da güncellemeleri devre dışı bırakmak eskisi kadar kolay değil. Aşağıdaki yolu izleyerek güncellemeleri devre dışı bırakabiliriz.
Windows+R tuş kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açalım.
Services.msc yazıp entera basın. Hizmetler penceresi açılacak.
Windows Update servisini bulup çift tıklayalım.
Hizmet durumunu durdur yapıp başlangıç türünü Devre Dışı yapalım.
Kurtarma menüsünden Birinci hata, İkinci hata ayarlarını eylem yürütme yapalım.
Tamam diyerek Windows 10′da güncellemeleri kapatmış oluruz.